Լրացուցիչ կրթության դասարանական հաշվետու համերգնեի ժամանակացույց

 

P1010760

Հունիսի 18-22, 13:00

«Սեբաստիա» համերգասրահ

Երաժշտության կենտրոնի լրացուցիչ կրթության դաշնամուրի, ջութակի, կիթառի  հաշվետու համերգ-լսումներ. «Համերգով ուսուցում նախագծով»

Մասնակիցներ՝ Հյուսիսային,Հարավային, Արևելյան, Արևմտյան դպրոցների ճամբարականներ, ծնողներ, հյուրեր..

Ժամանակացույց՝
Հունիսի 18, 13:00

Սվետա Ճաղարյան -դաշնամուր , Դավիթ Աֆրիկյան-կիթառ

Հունիսի 19,13:00
Լիլիթ Առաքելյան

Հունիսի 20,13:00
Հասմիկ Մաթևոսյան

Հունիսի 21,13:00
Կիթառ՝ Տաթև Աղաջանյան

Հունիսի 22,13:0
Լուսինե Թարխանյան, 

Տեսագրումը, լուսաբանումը՝ անհատական տեսա-ֆոտո խցիկներով

 

Լրացուցիչ կրթության դասարանական հաշվետու համերգ

P1010760

Հունիսի 18, 13:00

«Սեբաստիա» համերգասրահ

Երաժշտության կենտրոնի լրացուցիչ կրթության դաշնամուրի, կիթառի  հաշվետու համերգ. «Համերգով ուսուցում նախագծով»

Դասավադողներ՝ Ս. Ճաղարյան, Դավիթ Աֆրիկյան

Մասնակիցներ՝ Հյուսիսային,Հարավային, Արևելյան, Արևմտյան դպրոցների ճամբարականներ, ծնողներ, հյուրեր…

Ծրագիր՝
Ալեն Անուշավանյան
Ժողովրդական երգ
Մարիամ Գևորգյան
Գավրիլին-Կապրիչիո
էմիլ Հակոբով-կիթառ
Պրելյուդ
Նովրուզյան Պավել
Ստ. Նաղդյան «Հոտաղների պարը»
Նարե Ասլամազյան
Շոստակովիչ, «Երգեհոնիկ»
Արմինե Աբրահամյան-կիթառ
Կուրուլի, վալս
Անի Բաղդասարյան
Շոստակովիչ, Պար
«Հաբրբան», մշակումը Կ. Սարաջյանի
Սամվել Ավետիսյան-կիթառ
Պիես
Արփինե Խաչատրյան
Մարինե Սահակյան
Պախուլսկի, պրելյուդ
Տիգրան Առաքելյան-կիթառ
Ն. Ռոտա, «Սիրո պատմություն»
Հայկ Չագոյան
Ա.Խաչատրյան, Էտյուդ
Սվետլանա Համբարձումյան
Ա. Խաչատրյան, Վալս «Դիմակահանդեսից»

Դաշնամուրայինտրիո-Արփինե Խաչատրյան, Սվետլանա Համբարձումյան. Հայկ Չագոյան
Դոգա, վալս

 

 


Դասարանական լսումների ծրագիր

Աշուղյան Նարե
Օրորոցային
Չերնի-Էտյուդ

Ասլամազյան Մանե
Լեշգորն-Էտյուդ
Բեթհովեն-ռոմանս
Ի.Ս. Բախ-Փոքրիկ ֆանտազիա
Դմ. Շոստակովիչ-«Շարմանկա»

Նովրուզյան Պավել
Լեշգորն-էտյուդ
Ի. Ս. Բախ-Մենուէտ
Կլեմենտի-սոնատինա C dur
Մ. Գլինկա-Պոլկա

Մարիամ Գևորգյան
Ֆ. Լեկուպե Էտյուդ
Գավրիլին-Կապրիչիո
Ի. Ս. Բախ-Պոլոնեզ
Կլեմենտի-Սոնատինա

Արփինե Խաչատրյան
Էտյուդ
Ի.Ս. Բախ -Փոքրիկ պրելյուդ C moll
Դիաբելի –Սոնատինա
Կ.Սարաջյան-«Նազան իմ յարը»

Գոռ Զարգարյան
Ի.Ս. Բախ-Փոքրիկ ֆանտազիա
Կ. Սարաջյան-«Հաբրբան»

Հայկ Չագոյան
Կ.Չերնի Էտյուդ 299 Cdur
Ա.Խաչատրյան «էտյուդ»
Ա.Խաչատրյան «Ժողովրդականի նմանակում»

Սվետլանա Համբարձումյան
Կ.Չերնի Էտյուդ 299 Cdur
Ի.Ս. Բախ-Երկձայն ինվենցիա
Վ.Ա. Մոցարտ Սոնատ C dur
Ա.Խաչատրյան «Վալս» Դիմակահանդեսից

 

 

Երգում ենք Արթուր Շահնազարյանի հետ

«Հակաբացիլ Կոմիտաս» 2018

Մայիսի 31, 11:00

Փորձ Մարմարյա սրահում. «Երգում ենք Արթուր Շհնզարյանի հետ»

Մասնակիցներ՝ Կրտսեր դպրոցների 3-5 դասարաններ, Միջին, Ավագ դպրոցների երգեցիկ խմբեր, «Սեբաստացիներ» երգչախմբեր, Սեբաստացի «Խազեր»

Կրտսեր դպրոցները կանգնում են. Մարմարյա սրահի հյուսիսում՝ Հյուսիսային, հարավում՝ Հարավային, արևելք՝ Արևելյան, արևմուտքում՝ Արևմտյան, միջին, ավագ դպրոցները, երգչախմբերը երկրորդ հարկում:

Երգացանկ՝ Կոմիտասի գրառած 10 երգ

1.Սոնա յար
2.
Գնացեք տեսեք՝ ով է կերել այծը
3.
Հո~յ նազան
4.
Դեհեզընգըզընգըդեհեջան
5.
Արևարևեկեկզիզի քարին վեր եկ
6.
Հայր մեր
7.
Այբբենգիմ
8.
Երիերիերի ջան
9.
Հեյիմ Նազանիմ յարը
10.
Զարզնգա
Խմբավար՝ Արթուր Շահնազարյան
Պատասխանատուներ՝ Մարինե ՄկրտչյանԱննա ԵրիցյանՀասմիկՄաթևոսյաննելի ՓիլոյանՄարինե ՈսկանյանՄարիամՄնացականյանՆարինե ԴավթյանԱնի Նավասարդյան

Լուսաբանում՝ TV mskh
Հյուրասիրություն

Լրացուցիչ կրթության ավարտական ելույթներ

Հունիսի 26, 13:00
«Սեբաստիա» համերգասրահ

 

Հունիսի 26-ին   Երաժշտական ուսումնական կենտրոնում  համերգ-հաշվետվությամբ ելույթ կունենան Լիլիթ Առաքելյանի, Հասմիկ Մաթևոսյանի լրացուցիչ կրթության դաշնամուրի դասարանի սովորողները:

Էլեն Երանոսյան՝ դասավանդող՝ Հասմիկ Մաթևոսյան
Մարինե Ասատրյան
Մոնիկա Բաբայան
Դիանա Հովհաննիսյան
Մանե  Մանուկյան, դասավանդող՝ Լիլիթ Առաքելյա

Ծրագիրում՝

Էլեն Երանոսյան
Մոցարտ սոնատ Cdur
Պրոկոֆև, Գավոտ-D dur

՝Մարինե Ասատրյան
Ա.Խաչատրյան — Օրորոցային
Ա.Խաչատրյան- սոնատին 2,3- րդ մասեր

Բաբայան Մոնիկա
Չայկովսկի — «Հոկտեմբեր»
Հենդել-  Պասակալիա

 Հովհաննիսյան Դիանա
Ա.Բաբաջանյան-«Էլեգիա»
Մոցարտ- «Ֆանտազիա»

 Մանուկյան Մանե
Գրիգ- «Սոլվեյգի երգը»

Լիլիթ Առաքելյանի դասարանական դաշնամուրային քառյակ-ABBA խմբի հանրահայտ երգի դաշնամուրային մշակում

Լիլիթ Առաքելյան
Հասմիկ Մաթևոսյան

 

Ամբողջական ծրագիր՝

Էլեն Երանոսյան
Բախ,Ինվենցիա- F dur
Մոցարտ, Սոնատա- C dur
Պրոկոֆև, Գավոտ-D dur

՝Մարինե Ասատրյան
Ա.Խաչատրյան — Օրորոցային
Ա.Խաչատրյան- սոնատին 2,3- րդ մասեր
Չերնի — էտյուդ 34

Բաբայան Մոնիկա
Չայկովսկի — «Հոկտեմբեր»
Հենդել-  Պասակալիա
Մաշկովոկի -էտյուդ սոլ մինոր

 Հովհաննիսյան Դիանա
Ա.Բաբաջանյան-«Էլեգիա»
Մոցարտ- «Ֆանտազիա»

 Մանուկյան Մանե
Գրիգ- «Սոլվեյգի երգը»
Բախ- ինվենցիա
Գելլեր-էտյուդ

«Հակաբացիլ Կոմիտաս» 2018

212-298x300


«Հակաբացիլ Կոմիտաս»-նախագծի ամփոփում
Համերգ-տոնակատարություն Սուրբ Աննա եկեղեցում և եկեղեցու բակում
Բաղկացուցիչներ՝ նախագծեր՝ «Ուսումնական պատարագ»«Հակաբացիլ Կոմիտաս» 

Մաս առաջին
19:00`
«Ուսումնական պատարագ»  Սուրբ Աննա եկեղեցում:
Մասնակիցներ՝ կրթահամալիրի երգչախմբեր, երգեցիկ խմբեր, դասավանդողներ, սովորողներ:
Պատասխանատու՝ Հասմիկ Մաթևոսյան

Մաս երկրորդ
20:00՝
«Անտիվիրուս Կոմիտաս» տոնախմբություն Սբ. Աննա եկեղեցու բակում բոլոր տարիքի սեբաստացիների, երևանցիների, Երևանի հյուրերի մասնակցությամբ:

Երգացանկ՝ Կոմիտասի գրառած 10 երգ

1.Սոնա յար
2.Գնացեք տեսեք՝ ով է կերել այծը
3.Հո~յ նազան
4.Դե, հե, զընգը, զընգը, դե, հե, ջան
5.Արև, արև, եկ, եկ, զիզի քարին վեր եկ
6.Հայր մեր
7.Այբ, բեն, գիմ
8.Երի, երի, երի ջան
9.Հեյ, իմ Նազան, իմ յարը
10.Զար, զնգա
Խմբավար՝ Արթուր Շահնազարյան
Պատասխանատուներ՝ Մարինե Մկրտչյան, Աննա Երիցյան, Հասմիկ Մաթևոսյան, նելի Փիլոյան, Մարինե Ոսկանյան, Մարիամ Մնացականյան, Նարինե Դավթյան, Անի Նավասարդյան 

Մաս երրորդ
«ֆոլկ- բենդ», ղեկավարներ՝ Արիկ Գրիգորյան, Նելի Փիլոյան
Կոմիտասյան երգերի շար
Պարերգեր-պարատուն-տոնախմբություն
«Թամզարա», «Ծամ իս թորգի», «Ախ լոթի Մարան»

Պատասխանատուներ՝ Աննա Երիցյան, Սյուզի Մարգարյան, Մարինե Մկրտչյան,Ստեփան Թորոյան, Ալեքսանդր Սարգսյան
Տեխնիկական սպասարկման պատասխանատու՝ Կարեն Խաչատրյան
Տեսա-լուսանկարահանման պատասխանատուներ՝ Անի սարգսյան, Սուսան Ամուջանյան, Մարինա Մկրտչյան

Կոմիտաս-տեքստեր

Մայիսյան հավաք. Լրացուցիչ կրթության հաշվետու համերգ

Մայիսի 17.

Մասնակիցներ՝ լրացուցիչ կրթության սովորողներ, դասավանդողներ

Ծրագրում՝

1.Ա. Խաչատրյան, «Վալս»-Սվետլանա Համբարձումյան

2.Ռ. Շուման-«Ես եմ բարկանում» Տիգրան Սերոբյան

3.Ռ. Կորսակով-«Մեղվի թռիչքը»-Կարինե Մանասյան

4.Կիթառահարների համույթ-«Ախ ինչ լավ է»

5.Ջութակահարների համույթ-Արևմտյան դպրոցի երգեցիկ խումբ

6.Ս. Ռախմանինով-«Նեոպոլիտանական պոլկա»-Հասմիկ Մաթևոսյան

7.Բոլոտով «Ռոմանս» Դավիթ Աֆրիկան

8.Դ. Լեռման-Կիթառահարների համույթ-ղեկավար՝ Տաթև Աղաջանյան